8 ЛИПНЯ 2021
КОНФЕРЕНЦІЯ «ФІНАНСУВАННЯ
ТА ІНВЕСТИЦІЇ У ГРОМАДАХ»
Конференція має на меті розкрити муніципальний інвестиційний потенціал України, створивши спільний простір для обміну інформацією та дискусій представників уряду, громад, асоціацій органів місцевого самоврядування, міжнародних фінансових установ та експертів.
Київ, Україна
ОНЛАЙН
Про конференцію
Реєстрація
Конференція «Муніципальне фінансування та інвестиції»
8 липня 2021
Конференція надасть можливості:

Громадам – ознайомитися з успішним досвідом залучення інвестицій, отримати інформацію, яка дозволить розробляти готові до реалізації проєкти та планувати стратегії їх фінансування з різних джерел.

Представникам урядових структур – презентувати та обговорити можливості і перспективи фінансування проєктів громад з державного бюджету України, а також за рахунок залучення іноземних інвестиційних ресурсів.

• Представникам міжнародних фінансових інституцій – почути потреби й очікування громад щодо фінансування, ознайомити громади з цілями та вимогами поточних програм щодо муніципального інвестиційного фінансування, які реалізуються в Україні, а також з потенційними можливостями розширення таких ініціатив.
Програма
12:30 – 13:00

Реєстрація та підключення учасників
13:00 – 13:15

Презентація порядку денного конференції
Пан Андрій Куликов, Модератор конференції
13:15 – 13:45

Відкриття та вступне слово
 • пан Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій України
 • пан Ремі Дюфло, Заступник голови Представництва ЄС в Україні
 • пані Бернадетт Ной, Регіональна директорка GIZ Бюро в Україні
13:45 – 15:00

Панельна дискусія 1: Політика регіонального розвитку в Україні – стале фінансування проєктів розвитку в громадах: поточна ситуація та перспективні можливості
Головуючий на панельній дискусії:
пан Андрій Куликов, Модератор конференції.

Затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, розпочатий процес оновлення Регіональних стратегій та підготовки відповідних Планів заходів із реалізації стратегій створюють основу для розробки програм/проєктів муніципального розвитку. Вагомими важелями розвитку на цьому шляху є останні регуляторні ініціативи Мінрегіону та Мінфіну щодо зміцнення інституційного потенціалу громад, а також удосконалення операційних процесів та процедур Державного фонду регіонального розвитку – головної платформи державної фінансової підтримки громад. Під час панелі будуть презентовані та обговорені можливості та перспективи фінансування проєктів громад з різних джерел, насамперед з державного бюджету України, а також за рахунок залучення іноземних інвестицій.

Ключові доповідачі:
 • пан Іван Лукеря, Заступник Міністра з питань регіонального розвитку, Міністерство розвитку громад та територій України
 • пан Денис Улютін, Перший заступник Міністра фінансів України
 • Висновки експертів за результатами аналізу, нещодавно проведеного Програмою U-LEAD:
пан Янез Шуштершіч, Експерт Програми «U-LEAD з Європою»: Огляд ключових висновків звіту «Фінансування регіонального та місцевого розвитку з державного бюджету»
пан Александрс Антоновс, Експерт Програми «U-LEAD з Європою»: Презентація «Перспективи та вимоги до застосування Структурних інвестиційних фондів ЄС в Україні»
15:00 – 15:15

Перерва
15:15 – 16:15

Панельна дискусія 2: Успішна практика фінансування місцевих інвестиційних проєктів у громадах в Україні
Головуючий на панельній дискусії:
пан Ігор Лепьошкін, Експерт Програми «U-LEAD з Європою».

Процес децентралізації створив передумови для забезпечення сталого розвитку громад в Україні, формування та реалізації інвестиційної політики на місцевому та регіональному рівнях. Водночас на шляху залучення фінансування перед громадами постають численні зовнішні й внутрішні виклики. Панель дасть можливість обмінятися найкращим досвідом фінансування проєктів у громадах, обговорити питання зміцнення інституційного потенціалу громад, необхідного для успішного управління проєктним циклом, визначити пропозиції лідерів громад щодо розбудови інвестиційної екосистеми, зокрема щодо необхідних законодавчих змін, вдосконалення та реалізації політики регіональної розвитку тощо.

Ключові доповідачі – голови громад:
 • пан Юрій Бова, м. Тростянець
 • пані Яна Літвінова, м. Старобільськ
 • пані Тетяна Градюк, м. Тисмениця
 • пан Микола Бардук, с. Високе
16:15 – 16:30

Перерва
16:30 – 17:30

Панельна дискусія 3: Досвід та очікування фінансових інституцій у фінансуванні проєктів розвитку
Головуючий на панельній дискусії:
пан Ігор Корховий, Заступник Міністра з питань європейської інтеграції, Міністерство розвитку громад та територій України.

Під час панелі слово буде надано представникам міжнародних фінансових інституцій як третій групі основних зацікавлених сторін, що сприяють розвитку ринку муніципальних запозичень в країнах із перехідною економікою. Представники фінансових інституцій розглядатимуть потреби й очікування щодо фінансування, висловлені на перших двох панелях, а також представлять успішний досвід і підходи інших країн, де подібні виклики були поетапно й успішно подолані. Громади-учасниці конференції матимуть змогу ознайомитися з цілями та вимогами поточних програм МФІ щодо муніципального інвестиційного фінансування, які реалізуються в Україні, а також дізнатись про потенційні можливості поширення таких ініціатив на ширше коло громад.

Ключові доповідачі:
 • пан Денис Гайовий, Старший банкір, Стала Інфраструктура, Європейський банк реконструкції та розвитку
 • пан Рафаль Рибацкі, Директор Відділу Кредитування країн Східної Європи та Центральної Азії в державному секторі, Європейський інвестиційний банк
 • пані Юлія Шевчук, Голова Представництва в Україні, Північна екологічна фінансова корпорація (Нефко).
17:30 – 18:00

Підбиття підсумків
Головуючий на підсумковій сесії:
пан Андрій Куликов, Модератор конференції

Доповідачі:
 • пан Іван Лукеря, Заступник Міністра з питань регіонального розвитку, Міністерство розвитку громад та територій України
 • пан Андрей Хорват, Заступник Директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ.
18:00

Завершення конференції
Олексій Чернишов
Здобув вищу освіту у Харківському гуманітарному університеті «Народна українська академія» за спеціальністю «Економіка підприємства» та у Національному юридичному університеті ім. Я.Мудрого за спеціальністю «Правознавство».

Працював на посаді голови Київської обласної державної адміністрації, є засновником Kyiv Vision Foundation.
Ремі Дюфло
Почав працювати в Європейських установах у 2004 році після кар'єри в інвестиційному банкінгу, яка включала завдання в країнах СНД, Азії, Північної Африки та БлизькогоСходу.

Будучи керівником з питань відносин між Європейським Союзом та Республікою Молдова, спочатку в Європейській комісії (2008-2010), а потім у Європейській службі зовнішніх зв’язків (2011-2014), він консультував спеціальних представників ЄС у процесі придністровського врегулювання.

У 2014 році Ремі приєднався до Групи підтримки Європейської комісії України, перш ніж переїхати до Києва, щоб замінити Спеціального Представника діючого Голови ОБСЄ в Україні та Тристоронню контактну групу

З 1 січня 2021 року Ремі є заступником Глави Представництва ЄС в Україні.

Він здобув ступінь магістра з ділового адміністрування в Ecole Supérieure des Sciences Economiques et Commerciales (ESSEC), Франція, та є запрошеним професором Європейського університетського інституту у Флоренції, Італія.
Бернадетт Ной
Має більш ніж 25-річний досвід у сфері міжнародного співробітництва в Європі, Латинській і Центральній Америці, Африці, а також Центральній та Південній Азії. Вона також має значний досвід роботи у кризових регіонах, таких як Афганістан і Південний Судан.

Пані Ной працює в GIZ у різних країнах і на різних посадах вже 15 років. До GIZ вона багато років працювала в громадських організаціях, організаціях соціального захисту та політичному фонді.
Денис Улютін
Здобув кваліфікацію магістра фінансів у Національній академії державної податкової служби у 2004-му році.

Має більше 20 років трудового стажу і 3-й ранг державного службовця. Починав свій кар’єрний шлях з посади головного державного податкового інспектора Державної податкової адміністрації України.

З березня 2010 року по квітень 2016 року працював в Апараті Прем’єр-міністра України.

З квітня 2016 року по червень 2018 року був керівником Патронатної служби Міністра фінансів України.

Має Подяку Міністерства фінансів України від 16 червня 2017 року.

З квітня 2019 року обіймав посаду заступника Державного секретаря Секретаріату Кабінету Міністрів України.

4 квітня 2020 року призначений на посаду Першого заступника Міністра фінансів.

Янез Шуштершич
Колишній міністр фінансів Словенії та міжнародний експерт Програми U-LEAD з Європою. З 2013 року Янез працював у проєктах технічної підтримки, зосередившись на рівні стратегічної політики, підтримував підготовку програм економічних реформ та стратегій розвитку, а також координацію між політичними стратегіями, фіскальними рамками та програмою інтеграції до ЄС.  Протягом останніх трьох років працював в ОЕСР як зовнішній експерт з моніторингу та оцінки стратегій розвитку МСП у країнах Східного Партнерства, включаючи Україну.
Александрс Антоновс
Колишній керівник Органу управління ЄСІФ у Латвії; приєднавшись до Міністерства фінансів у 2000 році для розробки Національного плану розвитку він піднявся до керівної посади в Управлінні структурними фондами та Фонді згуртованості у 2010-2012 рр., а пізніше, у 2012-2014 рр., став державним секретарем Міністерства охорони навколишнього природного середовища та регіонального розвитку.

З 2014 року Александрс провадив консультації національним, регіональним та місцевим органам влади в країнах-членах ЄС, країнах-кандидатах та країнах-партнерах у Східній Європі, Кавказі та Західних Балканах. Його основна спеціалізація – управління фондами ЄС, координація зовнішньої допомоги, планування економічного розвитку, а також пов’язане з ним управління фінансами та державне управління.
Юрій Бова
Голова Тростянецької територіальної громади, яка знаходиться в Сумськійобласті, має багаторічний досвід роботи в органах місцевого самоврядування - починаючи з 2005 року. У 2020 році пан Юрій здобув впевнену перемогу, отримавши майже 65% голосів довіри мешканців Тростянця та 13 сільських рад - вшосте поспіль він стає міським головою.

Пан Юрій є президентом «Асоціації відкритих міст». Тростянець неодноразово ставав переможцем різноманітних національних конкурсів та має визначні успіхи в упровадженні іноваційних проєктів і кращих практик місцевого самоврядування.
Яна Літвінова
Голова Старобільської територіальної громади, яка знаходиться в Луганській області. До цього пані Яна обіймала посаду секретаря Старобільської міської ради.

Пані Яна за освітою є спеціалістом з соціальної педагогіки та магістром публічного управління й адміністрування. Набуті знання вони використовує для успішного розвитку Старобільської територіальної громади.
Тетяна Градюк
Голова Тисменицької територіальної громади, яка знаходиться в Івано-Франківська області. Має багаторічний досвід роботи в органах місцевого самоврядування. Пані Тетяна має вищу педагогічну освіту та є магістром психології. Вона неодноразово обиралась депутататом і обіймала посаду голови Тисменицької районної ради, а у 2020 році вступила на посаду голови Тисменицької міської ради.Тисменицька територіальна громада має значний досвід упровадження інвестиційних проєктів.
Микола Бардук
Голова Високівської територіальної громади, яка знаходиться в Житомирській області. Має багаторічний досвід роботи в органах місцевого самоврядування. Пан Микола має вищу педагогічну освіту, працював вчителем і на посаді директора Осницької загальноосвітньої школи.

Починаючи з 2002 року пан Микола тричі обирався на посаду Високівського сільського голови, а з 2015 року очолив Високівську сільську територіальну громаду.Високівська територіальна громада має значний досвід упровадження інвестиційних проєктів у сфері охорони здоров’я, освіти, місцевого економічного розвитку.
Рафаль Рибацкі
Керівник департаменту з кредитування в сусідніх з ЄС країнах (державний сектор) та Центральній Азії в Європейському інвестиційному банку (ЄІБ).

З 2004 року працював у кредитному департаменті ЄІБ, що охоплює такі країни та сектори: енергетика у Великобританії, Ірландії та Данії, а також банки та корпорації в Чехії, Словаччині, Угорщині та Австрії. Керував операціясм з кредитування в Польщі та країнах Балтії, державного сектору, інфраструктури та фінансових інструментів. Випускник Варшавської школи економіки (факультет зовнішньої торгівлі) та Лондонської школи бізнесу (фінанси).

Юлія Шевчук
Юлія Шевчук – пристрасний керівник з більш ніж 20-річним досвідом розробки інфраструктурних проєктів у різних секторах, включаючи реалізацію великих програм для державного сектора. Вона співпрацює з міжнародними донорськими агентствами, такими як Sida, GIZ, EUтаUSAID.
Юлія Шевчук приєдналась до Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) у 2007 році та є досвідченним та енергійним головним радником з інвестицій та керівником представництва в Україні з вражаючим досвідом управління понад 200 проєктами. 

Вона орієнтована на результат та має великий досвід розробки й фінансування інфраструктурних проєктів в Україні у сферах водопостачання, централізованого теплопостачання, громадських будівель та відновлювальних джерел енергії.
Андрей Хорват
Доктор Андрей Хорват - економіст з тривалим досвідом у галузі процесів трансформації, державного управління, структурних реформ та реформ державного управління, політики місцевого розвитку та інтеграції в країнах ЄС. З 1997 року, більше 10-ти років, Андрей працював на різних керівних урядових посадах Республіки Словенія.

Він був короткотерміновим або ж ключовим експертом декількох урядів, таких як Турецька Республіка, Хашемітське королівство Йорданія, Республіка Македонія, Республіка Албанія та Республіка Сербія. З вересня 2017-го року Андрей Хорват працює в Програмі «U-LEAD з Європою» в Україні на посаді заступника директора програми від GIZ та є керівником Відділу сталого розвитку.
Андрій Куликов
Андрій Куликов, співзасновник Громадського Радіо, має більше 40 років досвіду в журналістиці. Голова Комісії з журналістської етики. Професійний модератор конференцій, дискусій, дебатів. Викладач журналістики в Маріупольському державному університету.
Іван Лукеря
Іван здобув ступень магістра політології у Національному університет «Києва-Могилянська академія». Працював радником Прем’єр-міністра України, координатором Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (Програма «U-LEAD з Європою»), а також був членом Ради Реанімаційного пакету реформ (РПР).
Ігор Корховий
Заступник Міністра розвитку громад та територій України з питань європейської інтеграції. До цього працював на посаді директора Директорату стратегічного планування Міністерства регіонального розвитку та будівництва.  Отримав вищу освіту у Київському національному лінгвістичному університеті та у Національній академії державного управління при Президентові України, випускник програми RigaGraduate SchoolofLaw(Латвія) «Європейське право та економіка».
Ігор Лепьошкін
Ігор Лепьошкін має понад 19 років досвіду роботи в сфері управління проектами, стратегічного планування, місцевого економічного розвитку, демократичного врядування. Економіст за фахом, пан Ігор працював викладачем університету, має значний досвід роботи в органах місцевого самоврядування та проєктах міжнародної технічної допомоги.
Спікери та модератори
Про Ініціативу Програми «U-LEAD з Європою» щодо проєктів муніципального партнерства
Програмою «U-LEAD з Європою» 23 квітня 2021 року було оголошено про початок «Ініціативи з проєктів муніципального партнерства» для визначення та сприяння у розробці проєктів місцевого розвитку регіонального значення, які можуть бути подані на фінансування як до національних, так і до міжнародних фінансових установ. Метою ініціативи є підвищення спроможності громад самостійно розробляти проєкти, впроваджуючи муніципальне партнерство, та наблизити доступ до  ресурсів фінансування для інвестиційних проєктів.

В Ініціативі Програми «U-LEAD з Європою» взяли участь 358 громад з 24 областей України, які бачать спільні можливості для ефективного управління ресурсами для розвитку та поліпшення якості життя громадян.

У рамках Ініціативи до Програми «U-LEAD з Європою» надійшло 194 заявки з ідеями щодо можливих проєктів місцевого розвитку регіонального значення, з яких 22% спрямовані на прискорення економічного розвитку й зайнятість, 6% на поліпшення мобільності та транспортної інфраструктури, 30% на збереження й розвиток людського потенціалу, 36% на розвиток інфраструктури громад та просторове планування та 6% на зменшення регіональних диспропорцій та розвиток сільських територій.

Громади виявили бажання отримати підтримку з боку Програми «U-LEAD з Європою» та взяти участь у навчальних програмах (семінари, тренінги), конференціях, обміні досвідом та спільному пошуку джерел фінансування для подальшого впровадження проєктів.
Організатори
Міністерство розвитку громад і територій України
Мінрегіон – лідер у державі, який змінює країну на краще: забезпечує безпеку, комфорт і добробут кожної родини. Місія Міністерства - формування та реалізація державної політики з метою створення комфортного, якісного та безпечного життєвого простору для розвитку ЛЮДИНИ. Місія реалізується шляхом: Підвищення конкурентоспроможності регіонів; Розвитку місцевого самоврядування; Забезпечення комфортних та безпечних умов проживання населення України; Створення та дотримання ефективних правил та умов будівельної діяльності, гармонійного життєвого середовища (в т.ч. безбар’єрного, а також охорони пам’яток архітектури); Ефективного використання енергоносіїв у сфері ЖКГ; Формування професійної команди працівників Міністерства, здатної на ефективну роботу для людей.

Цінності:

Д оступність та комфорт;
О собистість;
В ідкритість;
І нноваційність;
Р езультативність;
А нтикорупційні принципи.


Програма «U-LEAD з Європою»Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» є ініціативою за участі низки донорів і спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією.

Програма діє у всіх 24 областях України задля посилення спроможності громад покращувати умови життя мешканців та рівень надання послуг на місцевому рівні в рамках реформи децентралізації. U-LEAD проводить спеціалізовані тренінги для громад та надає їм необхідні консультації, організовує навчальні поїздки та заходи з обміну досвідом по Україні та за кордон, реалізує проєкти місцевого розвитку в різних сферах діяльності громад, здійснює комунікацію реформи децентралізації для громадян, тісно співпрацює з українськими профільними міністерствами для покращення регіонального розвитку України та підтримує формування ефективної системи багаторівневого управління, посилюючи спроможність територіальних громад.

GOPA Worldwide Consultants – лідер галузі консультування з питань розвитку, який реалізує проєкти в країнах, що розвиваються, та в країнах з перехідною економікою за дорученням національних і міжнародних партнерів з розвитку, національних органів влади, представників галузі та організацій громадянського суспільства. Для забезпечення тривалого впливу програм, які ми реалізуємо, з точки зору економічного зростання, сталого розвитку та зменшення бідності наша діяльність спрямована на впровадження структурних реформ і розбудову потенціалу за шістьма основними секторами.

Ці шість секторів відображають наше прагнення покращити соціально-економічний стан населення за такими напрямками: Освіта та сприяння зайнятості, Управління й економічний розвиток, Розвиток сільської місцевості та захист навколишнього середовища, Охорона здоров’я та соціальний розвиток, вимірюючи здобутки реалізованих ініціатив у довгостроковій перспективі за допомогою Статистики, а також шляхом Моніторингу й Оцінки.

Ми є членом консалтингової групи GOPA, яка складається з 6 великих консалтингових компаній та залучає додаткові галузеві організації, досвід і розташування яких відповідають конкретним потребам країни.


Консалтингова компанія GOPA Worldwide Consultants